Targi Organizacji Pozarządowych

77 0

W Sierakowicach 7 lipca 2013r. odbyły się Targi Organizacji Pozarządowych w pow. kartuskim. Podczas Targów swoją działalność promowały organizacje pozarządowe. Jedną z największych atrakcji była Kraina Rękodzieła przygotowana przez Warsztaty Terapii Zajęciowej. Odwiedzający mogli się w niej nauczyć sztuki zdobnictwa i rękodzieła. Na scenie wystąpiły zespoły z Łowicza i Śniatynia, a także Mariusz Florczyk oraz Kolorowa Orkiestra z Somonina. Później Mirek Jędrowski zaprosił mieszkańców do wspólnej Biesiady Śląskiej, a na koniec w dobry humor wprawił Kabaret Młodych Panów. Podczas targów można było także skorzystać z porad doradców z Centrum Organizacji Pozarządowych w Kawiarence Obywatelskiej.

Biesiadzie towarzyszyło mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych, każdy znalazł coś dla siebie. Oprócz koncertów można było pobawić się w skate parku, posmakować regionalnych dań i obejrzeć wyroby rękodzieła, a także zapoznać się z działalnością organizacji pozarządowych z powiatu kartuskiego.

Realizatorem Biesiady był Wydział Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Kartuzach, który dziękuje za pomoc Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Sierakowicach.

Skip to content